Zrekompensowanie ubytków we wpływach z tytułu udziałów w podatku dochodowym, zwiększenie wydatków z budżetu państwa na edukację i ochronę zdrowia oraz zabezpieczenie środków na pełne sfinansowanie realizacji zadań zleconych z zakresu administracji rządowej. To postulaty samorządów zrzeszonych w Śląskim Związku Gmin i Powiatów.

21 i 22 grudnia br. odbędzie się Charytatywny Koncert Bożonarodzeniowy na rzecz chorej na nowotwór Marty Konik i chorego na SLA Piotra Piaseckiego. Wydarzenie organizowane jest przez Zespół Szkolno-Przedszkolny Orzechu.

Gmina Świerklaniec ma pierwszą w swojej historii gminę partnerską. Została nią gmina Radków, która leży w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim. Uroczyste podpinanie umowy partnerskiej nastąpiło 8 grudnia podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego w Radkowie.

Informujemy, że Urząd Gminy Świerklaniec 24 grudnia będzie nieczynny. W Wigilię nieczynne będą również Gminny Ośrodek Kultury i Ośrodek Pomocy Społecznej z siedzibami w Nakle Śląskim, a gminne biblioteki i przychodnie mają skrócone godziny pracy.

Informujemy, że od 1 stycznia 2020 r. zmianie ulegną godziny pracy filii Banku Spółdzielczego w Świerklańcu przy ul. Młyńskiej 3 (budynek urzędu).

Urząd Gminy Świerklaniec informuje, że na drogach gminnych z terenu gminy Świerklaniec "akcję zima" prowadzi firma BIO-EKOS z Nowego Chechła.

Wójt Gminy Świerklaniec serdecznie zaprasza na Wigilię organizowaną dla osób samotnych, która odbędzie się w poniedziałek 23 grudnia 2019 r. o godzinie 12.00 w Restauracji Villa Park w Świerklańcu.

Dokładnie 210 uczniów drugich i trzecich klas szkół podstawowych z gminy Świerklaniec zakończyło zajęcia w ramach Programu Powszechnej Nauki Pływania – "Umiem Pływać 2019" w tarnogórskim Parku Wodnym.