Już za miesiąc rozpocznie się Powszechny Spis Rolny! Wyniki spisu pozwolą scharakteryzować polskie rolnictwo, posłużą do podejmowania decyzji strategicznych oraz do celów porównań międzynarodowych. Więcej info - https://spisrolny.gov.pl/

 

Nowe Chechło z lotu ptaka. Fot. Jacek GryskoW dniach od 5 sierpnia 2020 r. do 2 września 2020 r. w siedzibie Urzędu Gminy Świerklaniec w pokoju nr 1a można uzyskać wgląd do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru położonego w gminie Świerklaniec obejmującego sołectwo Nowe Chechło.

W ramach realizacji projektu grantowego pn. „Zdalna Szkoła+”, wchodzącego w skład Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, gmina Świerklaniec zakupiła kolejny sprzęt komputerowy. Dzięki temu do szkół podstawowych w gminie trafiły 32 laptopy do wykorzystania przez uczniów.

Sesja Rady Gminy ŚwierklaniecGmina Świerklaniec deklaruje, że wybuduje sygnalizację świetlną na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu ul. Tarnogórskiej z ul. Stabińskiego i ul. Wiosenną w Świerklańcu. Na wniosek Wójta, Rada Gminy Świerklaniec jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie zmian w budżecie gminy, a tym samym zabezpieczeniu środków finansowych w kwocie 20 tys. zł na zaprojektowanie długo oczekiwanej sygnalizacji świetlnej w tym miejscu.

Organizacja wyścigu Tour de Pologne oznacza wyłączenie przez organizatora imprezy i służby drogowe setek ulic na obszarze Metropolii. To będzie przyczyną licznych utrudnień. Zarząd Transportu Metropolitalnego dostosowuje ruch autobusów i tramwajów do trasy i czasu przejazdu kolarzy oraz apeluje, aby z informacjami o zmianach zapoznać się przed wyjściem z domu na przystanek. Można to zrobić na kilka sposobów.

Wiktor Leszczyński reprezentujący Uczniowski Klub Sportowy Świerklaniec zdobył dwa medale podczas Mistrzostw Polski Juniorów w Kajakarstwie Klasycznym, które odbyły się w Poznaniu. Brąz zdobył na dystansie 500 m, a srebrno na 200 m w kajakarskiej "jedynce".

Wakacje, to czas wzmożonej aktywności związanej z pracami rolnymi, ale również z relaksem na świeżym powietrzu. Aby były one bezpieczne, konieczne jest przestrzeganie podstawowych zasad przebywania w pobliżu urządzeń energetycznych, których tak wiele znajduje się w przestrzeni publicznej wokół nas.

W dniach 24-26 lipca br. na Poznańskiej Malcie odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodzieżowe Mistrzostwa Polski. Bardzo dobrze wypadła czwórka młodziczek UKS "Olimpijczyk" Nowe Chechło zdobywając brązowy medal na dystansie 2000m! Skład czwórki: Agata Opiełka, Natalia Szołtysik, Sylwia Szolc, Milena Zorzycka. Gratulujemy!