31 sierpnia 2019 r. w Brynku odbyła się jubileuszowa gala Izby Przemysłowo-Handlowej w Tarnowskich Górach. Podczas gali wręczona została "Złota Gracja Biznesu Gminy Świerklaniec" – nagroda dla przedsiębiorstwa, które w sposób istotny przyczynia się do rozwoju gminy Świerklaniec.


Na jubileuszowej gali Izby Przemysłowo-Handlowej w Tarnowskich Górach z okazji XXV-lecia jej powstania, decyzją Kapituły nagrodę "Złotej Gracji Biznesu" Gminy Świerklaniec w 2019 roku otrzymała firma BRAMSTER sp. z o. o. spółka komandytowa z siedzibą w Nakle Śląskim. Na ręce pana Adama Mietły – Prezesa Zarządu, statuetkę i pamiątkowy dyplom wręczył wójt gminy Świerklaniec Marek Cyl. Gratulacje w imieniu Rady Gminy Świerklaniec złożył jej przewodniczący Jarosław Wasążnik. Gmina Świerklaniec od kilku lat, przy współpracy z Izbą Przemysłowo-Handlową z Tarnowskich Gór honoruje wyróżniających się przedsiębiorców, którzy działają na jej terenie.
BRAMSTER jest średniej wielkości rodzinnym przedsiębiorstwem produkcyjnym (zatrudnia ponad 50 osób), które od ponad 20 lat wytwarza wyroby i świadczy usługi w zakresie ślusarstwa budowlanego. Grono zleceniodawców firmy obejmuje znane polskie i  zagraniczne firmy. Produkcja, w przeważającej części przeznaczona jest na eksport  do Niemiec, Austrii, Francji, Holandii, Belgii, Szwajcarii i krajów skandynawskich, a obejmuje systemy ogrodzeniowe (zgrzewane panele, słupki,  bramy i furtki), ekrany akustyczne oraz konstrukcje i wyroby z branży przetwórstwa stali.
- Firma BRAMSTER znana jest nie tylko na polskim rynku, ale dzięki dużym partnerom biznesowym, ma także mocną pozycję za granicą. Cieszę się, że takie innowacyjne i cały czas rozwijające się przedsiębiorstwo mamy u nas – w gminie Świerklaniec. Firma jest znaczącym pracodawcą, innowatorem w dziedzinie swojej produkcji. Godna podkreślenia jest także społeczna działalność firmy w zakresie wsparcia sportu np. imprez biegowych oraz indywidualnych sportowców, czy też organizacji społecznych. Wszystkie te działania naszego tegorocznego laureata, firmy BRAMSTER, przyczyniają się do promowania gminy Świerklaniec. Pamiętamy o tym, że siłą gminy są jej przedsiębiorcy – mówił wójt Marek Cyl.