3 czerwca w parku w Świerklańcu już po raz czwarty odbył się bieg charytatywny Auchan Bytom. Pięciokilometrową trasę pokonało około 400 osób.

Wszystko to po to aby pomóc w rehabilitacji Juliana Sumera i Bartka Zimroz.

Od niedzielnego poranku w swoich kategoriach wiekowych rywalizowały dzieci. Wyniki były ważne, ale ważniejsza była dobra zabawa. Na plantach zabytkowego parku można było wziąć udział w pikniku przygotowanym przez wolontariuszy. Były atrakcje dla najmłodszych, można było zjeść coś na ciepło i wypić coś zimnego. Przed ogłoszeniem wyników biegów dziecięcych w parkowym amfiteatrze odbył się pokaz małych cheerleaderek ze szkoły podstawowej w Chorzowie. W każdym momencie imprezy można było wrzucać datki do puszek. W tym roku po raz pierwszy organizatorzy przygotowali przyjazd mammobusu, który stanął pod Pałacem Kawalera. Dzięki temu panie mogły bezpłatnie się przebadać.
Kwadrans przed startem biegu głównego zawodnicy wzięli udział w rozgrzewce prowadzonej przez profesjonalnego trenera personalnego. Główny rozpoczął się punktualnie o godzinie 11:00. Pogoda dopisała, aż do momentu, kiedy ostatni biegacze (i osoby chodzące o kijach, bo takich tez nie brakowało) przekroczyli linię mety. Dopiero podczas wręczenia medali spadł deszcz. Satysfakcja z biegu była ogromna, tym bardziej, że cel był szczytny.