8 maja obchodzimy Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Święto to zostało zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Z tej okazji składamy najlepsze życzenia wszystkim Pracownikom Gminnej Biblioteki Publicznej w Świerklańcu. Świetna informacja, że GBP wznowi swoją działalność od 11 maja.

Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek życzymy wszystkim Pracownikom Gminnej Biblioteki Publicznej w Świerklańcu oraz jej filii w Nakle Śląskim samych sukcesów, zadowolenia i satysfakcji z pracy. Składamy podziękowania za wielki wkład pracy w życie naszej lokalnej społeczności. W tych trudnych czasach życzymy Wam dużo sił i pomysłów w pracy nad promowaniem czytelnictwa!

Dobiega końca okres, w którym biblioteki były zamknięte ze względu na epidemię. Po konsultacji dyrekcji z gminą oraz powiatową stacją sanitarno- epidemiologiczną zapadła decyzja, że Gminna Biblioteka Publiczna w Świerklańcu oraz jej filia w Nakle Śląskim wznowią działalność od 11 maja na nowych zasadach. Dotyczą one wcześniejszej rezerwacji książek, zachowania bezpieczeństwa czytelników oraz tzw. kwarantanny wypożyczonych książek. Szczegóły na grafikach poniżej.