Talent ze Świerklańca w kadrze wojewódzkiej

Hanna Kuc ma 10 lat i chodzi do Szkoły Podstawowej w Świerklańcu. W tym roku została powołana do kadry wojewódzkiej w Śląskim Związku Jeździeckim w kategorii młodzików. Startuje na swoim kucu walijskim Koekoekshof Rosalyn.

Hania ma na swoim koncie już kilka sukcesów. Zdobyła pierwsze miejsce w Halowych Mistrzostwach Śląska w Ujeżdżeniu, które odbyły się 17-18 listopada 2018 r. w Zbrosławicach. Zajęła drugie miejsce w skokach - kategoria Śląski Brzdąc, 23-25 listopada w Zbrosławicach oraz pierwsze miejsce w Otwartych Mistrzostwach Śląska w Ujeżdżeniu w Zbrosławicach, które odbyły się w dniach 18-19 sierpnia 2018. r
- Hania konno zaczęła jeździć 2 lata temu w niewielkiej przydomowej stajni. Na co dzień trenuje w LZJ Drama Zbrosławice. Podziękowania należą się przede wszystkim trener skoków Karolinie Rutkowskiej oraz Sylwii Syguda-Heinrich - trener ujeżdżenia oraz kierownictwu Ośrodka Jeździeckiego za stworzenie dobrej atmosfery i warunków do rozwoju talentu i pasji młodej zawodniczki, która ma wielkie ambicje – mówi Kornelia Połomska-Kuc, mama Hani.
Kolejne wyzwania w jeździectwie rangi regionalnej i ogólnopolskiej przed młodą zawodniczką. Trzymamy kciuki!

Budżet partycypacyjny

Gospodarka odpadami

facebook

Projekty unijne

Poświadczenie Skutecznego Użytkownika

 

CAF dla Gminy Świerklaniec