Wielkie święto gminy Świerklaniec zakończone

16 i 17 czerwca na boisku LKS Unia Świerklaniec obyły się IV Dni Gminy. Imprezowy weekend się zakończył, ale miłe wspomnienia pozostały. Święto gminy zaczęło się od uroczystej mszy św. w kościele p. w. Chrystusa Króla w Świerklańcu. Korowód przeszedł ulicami Świerklańca z Tarnogórską Orkiestrą Dętą na boisko, gdzie nastąpiło otwarcie imprezy przez wójta gminy Świerklaniec Marka Cyla oraz obchody Jubileuszu 115-lecia OSP w Świerklańcu.

Pierwszego dnia imprezy na scenie wystąpili Mariusz Kalaga ze swoim muzycznym koktajlem szlagierów, a następnie zespół wywodzący się ze Świerklańca zespół - Alcoholica ze swoim ciężkim, heavy-metalowym brzmieniem. Dzień kończyła zabawa taneczna z zespołem Chrząszcze.
Pierwszego dnia równolegle odbywały się także imprezy towarzyszące. Po raz kolejny amatorskie turnieje koszykówki mierzyły się ze sobą w turnieju Silesia Basket Cup, tym razem na boisku przy byłym gimnazjum w Świerklańcu.
Nad Zalewem Nakło-Chechło rywalizowali z kolei biegacze. Najpierw dzieci w zawodach biegowych na dystansach odpowiednich do swojego wieku, a następnie dorośli w IV Pętli Chechelskiej na dystansie 5 km. Świetna pogoda sprawiła, że w biegu wzięło udział niemal 200 zawodników.

Drugiego dnia imprezy w świerklanieckim parku zabytkowym miało miejsce II Gminne Spotkanie Sympatyków Motocykli i Skuterów. W konkurencjach, które przygotowali organizatorzy wzięli udział miłośnicy jednośladów, którzy musieli wykazać się różnymi umiejętnościami. W międzyczasie przy boisku w Świerklańcu można było oddać krew w mobilnym punkcie. To już jedna z tradycji, która towarzyszy obchodom Dni Gminy Świerklaniec.
Oficjalne obchody drugiego dnia święta gminy rozpoczęły się na scenie głównej os
animacji i pokazów dzieci – grup artystycznych GOK i uczniów szkoły podstawowej w Świerklańcu.
Następnie stajnia Ferdyn zaprezentowała
pokaz jazdy konnej. Zaprezentowali się także strażacy z orzechowskiej OSP z psami ratowniczymi. Wystąpiła Aldona Jankowska w swoim programie kabaretowym. Kabaretowo-muzycznie zaprezentowała się grupa „Jędrowski show”. Widzów rozgrzał także pokaz tańca indyjskiego w wykonaniu Kahani Dance Group. Największą gwiazdą czwartej edycji Dni Gminy Świerklaniec był zespół Piersi. Ze sceny na boisku w Świerklańcu zabrzmiała między innymi „Bałkanica”. Działo się w Świerklańcu!
Na zakończenie grupa Azlis Light zaserwowała pokaz tańca z ogniem.

Gmina Świerklaniec dziękuje organizatorom - pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury w Świerklańcu z p. dyrektor Barbarą Miś na czele. Dziękujemy sponsorom, partnerom, patronom medialnym oraz pocztom sztandarowym, które uświetniły uroczystości. Dziękujemy przede wszystkim mieszkańcom gminy oraz przybyłym gościom. To dla Was organizujemy coroczne święto i cieszy nas Wasza zawsze wysoka frekwencja!

Oficjalne otwarcie IV Dni Gminy Świerklaniec i obchody 115-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Świerklańcu.

 

Koncert Mariusza Kalagi.

 

Koncert "zespołu pieśni i tańca ze Świerklańca" jak żartobliwie przedstawia Alcohilicę wokalista Wojciech Sasimowski.

 

Pokaz tańca indyjskiego.

 

Taniec z ogniem.

 

Zawody biegowe dla dzieci.

 

IV Pętla Chechelska, czyli bieg dookoła Zalewu Nakło-Chechło.

 

Silesia Basket Cup w Świerklańcu.

 

  II Gminne Spotkanie Sympatyków Motocykli i Skuterów w parku w Świerklańcu.

Budżet partycypacyjny

Gospodarka odpadami

facebook

Projekty unijne

Poświadczenie Skutecznego Użytkownika

 

CAF dla Gminy Świerklaniec