Wicemistrzostwo Polski Juniorek młodszych Małgosi Woś i inne świetne wyniki

Otrzymaliśmy komunikat od Tadeusza Wójcika, trenera UKS Judo Ahinsa. Czytamy w nim, że mieszkanka gminy Świerklaniec Małgosia Woś została w Krakowie wicemistrzynią Polski Juniorek młodszych w Ju-jitsu! Ale to nie wszystkie świetne informacje.

Końcówka tego tygodnia obfitowała w wydarzenia sportowe judo i ju-jitsu. W sobotę (08.04.2017) w Krakowie w Ośrodku Sportu na Kolnej odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów i Seniorek oraz Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek młodszych w Ju-jitsu. Srebrny medal i tytuł V-ce Mistrzyni Polski zdobyła w grupie juniorek młodszych Małgosia Woś. Jej brat zajął IV miejsce w grupie juniorów młodszych. Również IV miejsce ale w grupie seniorek zdobyła ich starsza siostra Irena Woś. Sobota jak widać w tej rodzinnej grupie była najlepsza dla Gosi.
Gratulujemy! Również w sobotę, ale tym razem  w Bytomiu, odbyły się II Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Judo. III miejsce w wadze do 46 kg, zdobył Łukasz Szołtysik, (wygrał I Eliminacje) i tym samym zakwalifikował się do Olimpiady (Mistrzostwa Polski Juniorów młodszych), która odbędzie się w maju w Gorzowie Wielkopolskim. Wcześniej kwalifikacje do Olimpiady uzyskali Jakub Binek i Martyna Nolewajka (obydwoje startowali w sobotę i niedzielę w Pucharze Europy w Teplicach). Niedziela to dla judoków z UKS Ahinsa starty w:
- Bytomiu w Otwartych Mistrzostwach Bytomia w Judo II Runda (suma punktów uzyskanych w IV rundach da zwycięzców turnieju). I miejsce w wadze 55 kg zajął Szymon Gutkowski, III miejsce w wadze 30 kg wywalczył Tymon Zylla, a IV miejsce w wadze 26 kg zajął Maksymilian Szweda.
- Sosnowcu w Zagłębiowskim Turnieju Judo, gdzie II miejsca wywalczyli Ksawery Króliczewski i Jan Maślany, a III miejsce zajął Piotr Brzeziński. Gratulujemy wszystkim udanych startów!