Świerklaniec. Śląska perełka

Nowa pozycja na rynku książki, która dotyczy gminy Świerklaniec. "Świerklaniec. Śląska perełka" to tytuł bogato ilustrowanej książki autorstwa Edwarda Wyżgoła – mieszkańca gminy Świerklaniec, przewodnika turystycznego i fotografa.

Książka zawiera wiele informacji i ciekawostek o historii, zabytkach, miejscach rekreacyjnych, ale także zwyczajach i kulturze gminy Świerklaniec. Skierowana jest nie tylko do przybywających z całej Polski turystów, ale także do mieszkańców gminy, którzy wiedzę o swojej "małej ojczyźnie" chcą wzbogacić.
Już pierwszy wydany egzemplarz książki odniósł ogromny sukces. Publikacja "Świerklaniec. Śląska perełka" zdobyła I miejsce w konkursie GLOBalny Format 2017 w Katowicach w kategorii Album.
Autor książki Edward Wyżgoł prowadzi od 1990 roku firmę "ED-FEL" o profilu turystycznym, fotograficznym i wydawniczym. Wydał on już z własnych środków kilkanaście książek oraz niezliczoną ilość innych publikacji związanych z turystyką wielu śląskich miast i gmin. Ziemia tarnogórska, w tym Świerklaniec, interesuje go jednak szczególnie.

Budżet partycypacyjny

Gospodarka odpadami

facebook

Projekty unijne

Poświadczenie Skutecznego Użytkownika

 

CAF dla Gminy Świerklaniec